22.07.2012 08:09

Harcerska wędrówka Szlakiem Orlich Gniazd

Kategoria: Dębica
Autor: TOR
Dębiccy harcerze z 27 Drużyny Starszoharcerskiej „Skała” wyruszyli uczestniczyli od 16 do 20 lipca w wakacyjnym obozie wędrownym na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Ich celem był Szlak Orlich Gniazd. Ciężkie plecaki, wiatr, błoto, deszcz i słonce nie zniechęciły ich do pokonywania kilometrów.

FOT. ARCHIWUM HUFCA ZHP W DĘBICY

- Swoją przygodę zaczęli w Giebułtowie skąd udali się do Ojcowa po drodze zwiedzając Jaskinię Ciemną – informuje pwd. Karolina Cichowska HR, członkini Komendy Hufca ZHP Dębica ds. promocji i wizerunku. - Harcerze wyruszyli na wyprawę do Groty Łokietka, by później udać się do zamku w Pieskowej Skale oraz pod Maczugę Herkulesa. Noc spedzili w schronisku młodzieżowym w Olkuszu. Kolejnego dnia wyprawa na ruiny zamku do Ogrodzieńca oraz park linowy, który był nielada atrakcją i przygodą. Później dotarli na pole namiotowe w Podlesicach. Czwartego dnia obozu z samego rana młodzież wyruszyła do zamku w Bobolicach i Mirowie. Niestety w drodze powrotnej trafili na gwałtowną burzę, która przemoczyła ich doszczętnie. Mimo to wszyscy w wyśmienitych nastrojach udali się na ostatnie obozowe ognisko. Tej nocy Przyrzeczenie Harcerskie złożyła dh. Aga Cieśla oraz dh. Kamil Bartkowicz. Piąty dzień obozu - wielkie pakowanie i wyjazd do Krakowa, gdzie harcerze spędzili kilka ostatnich godzin obozu.

Podczas całego wyjazdu wszystkim otuchy dodawał komendant obozu phm. Sławomir Gleń HR. - W głowach harcerzy pozostanie masa wspomnień – dodaje Karolina Cichowska. - Dzięki wspólnej wędrówce więzi w drużynie bardzo się zacieśniły. Przecież nie ma nic bardziej harcerskiego od wspólnego przemierzania szlaków. W sumie harcerze z 27 DSH „Skała” pokonali 78 km.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Reklama